کانتینر 40 فوت

کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر ۴۰ فوت دارای مدل‌های بسیار است و یکی از پرکاربردترین نوع کانتینر در حمل‌ و نقل دریایی و زمینی است به این دلیل که حجم زیادی را دارا بوده و می‌تواند از لحاظ چینش بار بسیار مقرون به صرفه باشد.

دلیل این امر این است که معمولاً حتی افراد کانتینر ۴۰ فوت را به‌ صورت اشتراکی خریداری می‌کنند زیرا هزینه‌های حمل‌ و نقل با توجه به بار فرقی با کانتینر ۲۰ فوت نداشته و در مواردی که بار هر دو فرد قابلیت جا شدن در فضا را دارد از کانتینر ۴۰ فوت استفاده می‌شود.

خرید و اجاره کانتینر ۴۰ فوت

نحوه حمل و سؤالات متداول در مورد قیمت ، حمل‌ونقل و ابعاد کانتینر انواع این سازه به شرح زیر است : به طور کلی کانتینرها و انواع آن برای همه ابعاد قابل ساخت است ولی در ایران کانتینر مرسوم همان کانتینرهای به‌ اصطلاح خشک است که در واقع برای عدم نفوذ آب طراحی‌ شده و در دو مدل کانتینر ۴۰ فوت استاندارد و ارتفاع بلند که به آن High cube container می‌گویند تقسیم‌ شده است.

در دنیا هر سه مدل کانتینر ۲۰ فوت و ۴۰ فوت و کانتینرهای ارتفاع بلند برای تمامی مدل‌ها ازجمله کانتینرهای یخچال دار، کانتینر کف صاف و کانتینر سقف باز وجود دارند. البته برای حمل بار نیاز به مشاوره است که نیاز است تا شرایط شرکت ارائه‌ دهنده خدمات و باربری ملاک می‌باشد و هزینه‌ها قطعاً بیشتر می‌باشد تا در کانتینرهای ارتفاع بلند.

مشخصات و ابعاد دقیق کانتینر ۴۰ فوت استاندارد ، شامل موارد زیر است:

این ابعاد به متریک استاندارد بین‌المللی است و در تمام دنیا یکسان است.

طول داخلی: ۱۲.۰۳۲ متر

طول خارجی : ۱۲.۱۹۲ متر

عرض داخلی: ۲.۳۵۲ متر

عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر

ارتفاع داخلی : ۲.۳۸۵ متر

ارتفاع خارجی:۲.۵۹۱ متر

عرض درب: ۲.۳۴۳ متر

ارتفاع درب: ۲.۲۸۰ متر

حجم داخلی: ۶۷.۵ مترمکعب

وزن کانتینر ۴۰ فوت استاندارد: ۳.۸ تن

مشخصات و ابعاد دقیق کانتینر ۴۰ فوت ، های کیوب ، شامل موارد زیر می‌باشد:

طول داخلی: ۱۲.۰۳۲ متر

طول خارجی : ۱۲.۱۹۲ متر

عرض داخلی: ۲.۳۵۲ متر

عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر

ارتفاع داخلی : ۲.۶۵۰ متر

ارتفاع خارجی: ۲.۸۹۶ متر

عرض درب: ۲.۳۴۳ متر

ارتفاع درب: ۲.۲۸۰ متر

حجم داخلی: ۷۳.۳ مترمکعب

وزن کانتینر ۴۰ فوت های کیوب: ۳.۹ تن

سؤالات متداول در مورد کانتینر ۴۰ فوت استاندارد و های کیوب:

حداکثر بار و وزن مجاز برای بارگیری در این سازه استاندارد و های کیوب چقدر است؟ وزن بار توسط سازمان استاندارد سازی حمل‌ و نقل دریایی تعریف‌ شده و دلیل آن کنترل حمل‌ و نقل و سیستم‌های باربری جهانی است که برای کانتینر های ارتفاع بلند ۳۰.۴۸ تن و استاندارد ۲۶.۶ تن است. البته این بار بسته به سال ساخت و توان کانتینر متغیر است و شرایط بارگذاری به‌صورت متمرکز یا وسط‌چین و مرکز ثقل بار نیز تأثیر خاص خود را دارد که باید کنترل شود.

بر اساس فوت مربع حجم کانتینر ۴۰ فوت چقدر است؟

حدود ۳۲۰ فوت مربع می‌باشد.

تعداد تایر قابل‌ حمل در این مدل چند عدد است؟

بسته به نوع آن از ۱۵۰۰ تا ۲۷۰۰ عدد قابل‌ حمل می‌باشد.

میزان شاخص TEu در کانتینر ۴۰ فوت چقدر است؟

کانتینر ۲۰ فوت ۱TEU است و درنتیجه ۴۰ فوت آن ۲ TEU می‌باشد.

قیمت این مدل در بازار به چه میزان است و چند می‌ارزد؟

بر اساس سال تولید و شرکت سازنده کانتینر متفاوت است و البته بسته به میزان زنگ‌ زدگی و سلامت کانتینرها تفاوت می‌کند که حدود بین ۵ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان متغیر است.

نکات مهم در خریداری کانتینر چیست؟

خرید باید حضوری انجام‌ شده تا از سلامت کانتینر حصول اطمینان داشته باشید و قیمت‌های آن را نیز در بازار در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید و در این زمینه مشاوران ما با سال‌ها تجربه می‌توانند به شما کمک‌های بسیار فراوانی را دهند تا از خرید انواع کانتینر احساس رضایت داشته باشید.

اگر اطلاعات زیادی در زمینه خرید این سازه ندارید به شما پیشنهاد میکنیم حتما از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما از طریق تماس تلفنی با شماره های نوشته شده در پایین همین صفحه استفاده نمایید. ما با داشتن تجربه زیادی که در زمینه خرید و فروش انواع کانتینر داریم می توانیم این محصولات را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن برای شما فراهم نماییم. فقط کافی است تا همین حالا با ما تماس بگیرید.

کاربرد کانتینر ۴۰ فوت چیست؟

برای حمل‌ و نقل کالا استفاده می شود و با توجه به جای گیری مناسب و قابلیت بیمه جنس های داخل آن ، این موضوع ایجادشده است تا بتواند سازمان حمل‌ونقل دریایی و گمرک از این مزایا استفاده و افراد نیز از آن بهره‌مند شوند. این مدل به راحتی برای قرار گرفتن بر روی کفی تریلی مناسب است و هیچ گونه محدودیتی از نظر طول ، عرض و ارتفاع ایجاد نمی کند کانتینر در ایلام.

اصطلاح کانتینر ۱۲ متری چیست؟

در واقع همان کانتینر ۴۰ فوت است و به‌ صورت عامیانه به آن کانتینر ۱۲ متری می‌گویند. آیا حمل‌ونقل دام و طیور در کانتینر قابل انجام است و این سازه را می‌توان برای این امر استفاده کرد؟

اگر با استفاده از فن و یا کانتینرهای سقف باز استفاده شود می‌توان این عمل را انجام داد یا تغییراتی در جهت ورود هوا به داخل روی بدنه کانتینر انجام داد تا استفاده از آن راحت شود، ولی مرسوم نیست.

آیا در هنگام دپو می‌توان از کانتینر استفاده کرد؟

آیا در هنگام دپو می‌توان از کانتینر استفاده کرد؟

آیا در هنگام دپو می‌توان از کانتینر استفاده کرد؟

بله به‌راحتی این سازه از سقف و کف این قابلیت را دارد که روی‌ هم چیده شود ولی بسته به میزان وزن داخل و شرایط دپو باید فرد متخصص آن را انجام داده و بسته به نوع بار بهتر است که بار سنگین در زیر و بار سبک در رو باشد و البته به این نکته توجه شود که چه در کانتینر ۴۰ فوت و چه در ۲۰ فوت بسته به سال ساخت آن نیاز به مشاوره چینش ردیف است.

در مواردی نیز تعداد مرسوم چینش در ردیف بین ۵ الی ۱۰ پیشنهاد شده است. البته باید به پایداری در موارد طبیعی نیز عمل کرد و چینش باید با تکیه‌گاه و در کنار هم صورت پذیرد کانتینر پیش ساخته.

آیا قابلیت ردیابی کانتینرها وجود دارد؟

بله در کانتینر های جدید سیستم‌های gps نیز نصب‌شده و قابلیت ردیابی محصول در تمام دنیا موجود است و می‌توان دید که الآن کانتینر در چه وضعیتی است. کانتینرهای سقف باز یا open top قابلیت حمل بر روی کشتی را دارا است یا خیر؟

بله بسته به شرکت باربری و نوع کالا که آب بر روی آن تأثیر دارد یا خیر این فعالیت قابل انجام است. برای کانتینر ۴۰ فوت باشد یا ۲۰ فوت. برای خرید و یا اجاره کانتینر دست دوم و نو با کارشناسان ما از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه تماس بگیرید. همچنین لازم به توضیح است که شما می توانید برای انتقال وسایل و لوازم داخل کانتینر های خود از خدمات باربری استفاده نمایید.

 

b2n

rizy

۵/۵ - (۲ امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.