کانکس اداری

کانکس اداری

کانکس اداری

کانکس اداری یا دفتر مدیریتی، کانکسی پیش‌ساخته است که به‌عنوان محلی برای استقرار یک تیم در نظر گرفته‌شده و معمولاً در پروژه‌های مختلف درون و برون‌شهری استفاده می‌شود. کانکس اداری از شرایط خاص و ویژه‌ای برخوردار است.

دفاتر مدیریتی معمولاً به حالت‌های لوکس، ساده و یا برای شرایط خاص که به‌واسطه مشتری به‌صورت سفارشی ساخته‌شده و با توجه به خواسته و شرایط مشتری طراحی می‌شود طبقه‌بندی می‌شود کانکس پیش ساخته.

خرید کانکس اداری

هر سازمان با توجه به شرایط خاص خود چون دفتری طراحی، بخش منشی، قسمت اداری، سازه کارگری، تعداد کارکنان و .. این سازه خود را به‌صورت پیش‌ساخته یا طراحی‌شده و پس ساخت خریداری می‌کند، خیلی از شرایط نیز بسته به محل فعالیت و شرایط آب و هوایی و جوی تغییر می‌کند.

با توجه به توان ساخت در هر ابعاد نیاز است تا برآورد دقیقی از نیروی انسانی داشته تا توان طراحی و شرایط کانکس اداری بر اساس همان الگوی کاری پیشنهادشده تا بهترین بازخورد را داشته باشد.

مشخصات کانکس اداری چیست؟

در طراحی این نوع کانکس شرایط و امکانات منحصربه‌فردی نهفته است، که سازه اداری را با بقیه کانکس‌ها متفاوت می‌کند تا جوابگوی نیاز بخش‌های مختلف یک شرکت یا سازمان باشد.دبا توجه به شرایط استفاده و محل استفاده چون معادن یا پروژه‌های مختلف نیاز است تا هزینه‌ای را در جهت استقرار نیروی انسانی و کار در محیط پروژه فراهم کرد.

در بعضی مناطق به علت صعب‌العبور بودن یا کاهش هزینه از کانکس اداری استفاده می‌شود زیرا هم هزینه پایینی دارد و هم سرعت راه‌اندازی آن بسیار بالا بوده و از روش‌های سنتی ساخت‌وساز مقرون به صرفه تر است، در ضمن می‌توان پس از اتمام پروژه به‌راحتی آن را به‌عنوان کانکس اداری دست‌دوم فروخت.

درنتیجه حتی مصالح به‌کاربرده قابلیت بازیافت و کاربری مجدد داشته و فروش کانکس اداری منجر به سودآوری نیز خواهد شد.ددرنتیجه بهترین راه برای اسکان نیروی انسانی در محل کار کانکس اداری است که توصیه‌شده است و تمام شرکت‌های دنیا از همین روش جهت استقرار نیروی انسانی و کار استفاده می‌کنند.

آیا ابعاد کانکس دارای محدودیت می‌باشد؟

 

آیا ابعاد کانکس دارای محدودیت می‌باشد؟

آیا ابعاد کانکس دارای محدودیت می‌باشد؟

در واقع باید گفت که هیچ‌گونه محدودیتی در ساخت کانکس‌ اداری وجود نداشته و می‌توان با هر ابعادی کانکس را ساخت، فقط در بخش حمل‌ونقل باید دقت لازم به عمل آید یا کانکس به‌صورت برجا درون پروژه احداث‌شده تا بهترین سود و کمترین هزینه را در برداشته باشد.

امروزه با توجه به کاهش هزینه‌های سازمان و اداره‌جات نیاز است تا با استفاده از این شیوه هزینه را نیز کاهش داد. البته باید شرایط ساخت نیز لحاظ گردد. به‌طورمعمول استاندارد ابعاد این سازه از لحاظ محدودیت‌های مجوز حمل بار و راحتی در حمل در نظر گرفته می‌شود بین ۲.۴*۱۲ و ۳.۵*۱۲ متر می‌باشد.

فضای داخلی این نوع کانکس از لحاظ آرایه‌گری و ارگونومیک به چه صورت است؟

فضا داخلی معمولاً به بهترین نحوه ازلحاظ جانمایی تجهیزات و شرایط رفت‌وآمد کارمندان، ارباب‌رجوع و در جهت آسایش نیروی کار طراحی می‌شود. به این صورت که مشکلی در مراجعه و رفت آمد پیش نیاید کانتینر اداری.

با توجه به میزان نزدیکی و صمیمیت کاری در داخل کانکس اداری ، سعی شده تا بیشترین میزان فضای شخیص در اختیار هر کارمند اداری و کارکنان قرار گیرد. تا بتوانند به‌راحتی کارکرده و در کار افراد دیگر اختلال صورت نپذیرد.

یکی از موارد مهم دیگر نور و شرایط نورپردازی در کانکس‌ها است که ازجمله مهم‌ترین عمال جهت آسایش است، حتماً باید آلودگی نوری محیط از کمترین میزان برخوردار بوده و از پنجره‌های رفلکس استفاده‌شده تا فضای داخلی کار راحتی خاصی داشته باشد.

صدا نیز عامل مهمی در طراحی کانکس‌های اداری به شمار می‌آید و باید در این زمینه نیز از عایق‌های خاص بهره برد. یکی از مشکلات عمده با توجه به میزان رفت‌وآمد در این نوع کانکس باید کف را طوری طراحی کرد که از دادن شکم و صدا به هنگام تردد بی‌عیب و نقص باشد، محکم کردن کف به‌صورت دوبل و استفاده از شاسی مناسب همچون تیرآهن‌های ۱۶ به بالا می‌تواند این مشکلات را حل و نمای بهتری به داخل دهد.

البته تمیزی کانکس نیز مهم است زیرا تأثیر زیادی در کار خواهد گذاشت. درنتیجه از کف‌های قابل‌شست‌وشو در جهت کف کانکس‌ اداری استفاده می‌شود و معمولاً سطوح باید ضد خش باشد تا جذابیت خود را از دست ندهد.

مزایای کانکس‌های اداری چیست؟

۱.سفارش کانکس‌های اداری بسیار ارزان‌تر از روش‌های سنتی در استقرار نیرو می‌باشد.

۲.این‌گونه کانکس‌ها دارای عایق صوت است.

۳.عایق حرارتی نیز در آن به‌کاررفته است.

۴.آلیاژ استفاده‌شده از کیفیت بالای برخوردار است. تا مدت استفاده را طولانی و کیفیت سازه اداری را به بالاترین حد خود برساند.

۵.این نوع کانکس باید دارای کپسول اطفای حریق بوده تا در شرایط حریق از آن استفاده شود.

انواع کانکس اداری مرسوم

به چهار درسته کانکس کارگری، ساده، کانکس مدیریت و کانکس لوکس یا لاکچری طبقه‌بندی می‌شود که در زیر توضیحات آن داده‌شده است.

کانکس کارگری

معمولاً این نوع کانکس‌ها محیط مبله شده یا تخت دار است که برای استراحت کارگر تعبیه‌شده و دارای دستگاه‌های گرمایشی یا سرمایشی می‌باشد. به علت استراحت و تردد کمتر از سادگی برخوردار بوده و نورپردازی، دکوراسیون و بقیه تجهیزات ساده و ارزان می‌باشد. و بیشتر به دوام و کارایی طراحی اشاره‌شده است کانکس کارگری.

کانکس اداری ساده

کانکس اداری ساده

کانکس اداری ساده

نمای خارجی ساده است و معمولاً از ساندویچ پنل به علت استحکام زیاد و قیمت کم استفاده می‌شود. و می‌توان از طریق پارتیشن یا سایدینگ جدا کردن قسمت‌های کاری را انجام داد. ازلحاظ طراحی فضا بدونِ محدودیت و کاملاً قابلیت سفارشی‌سازی دارد.

کانکس اداری مدیریتی

برای این طراحی باید فضاهای خاص را به‌صورت ارگونومیک طراحی و از دکوراسیون داخلی به نحوه شکیل بهره برد. تا فضای مناسب و باپرستیژی طراحی و امکانات رفاهی بیشتری در این نوع سازه اداری طراحی کرد. نیاز به اتاق کنفرانس و بهترین شرایط در جهت استفاده ارباب‌رجوع می باشد کانکس مدیریتی.

کانکس لوکس یا لاکچری

این نوع کانکس‌ها از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار‌است دارای اتاق مهمان طراحی لوکس و لاکچری و چشم‌نوازی برخوردار است. بدنه آن بسیار زیبا طراحی‌شده و به‌عنوان یک دفتر شیک از آن می‌توان استفاده کرد. ولی قیمت طراحی آن بیشتر از حالت‌های معمول است.

قیمت کانکس‌ اداری

قیمت قابل ارزیابی نیست و بنا به خواسته مشتری پیش فاکتور کانکس‌های اداری بیان می‌شود. ولی شاید از کمینه قیمت ۲ الی ۳ میلیون تومان به بالا بتوان پیشنهاد قیمت داد. و البته با توجه به قیمت ارز، شرایط ساخت و … متغیر است، البته قیمت رقابتی با بهترین متریال در سازه اداری عرضه می‌شود.

کانکس‌ اداری پیش‌ساخته چیست و مزیت آن چیست؟

درواقع کانکس به‌طورکلی پیش‌ساخته است و از قبل ساخته و تحویل مشتری می‌شود. و یا به‌صورت برجا در محل تولید می‌شود، فرق خاصی ندارد و فقط پیش‌ساخته نیاز به هزینه حمل دارد ولی بستگی به شرایط دارد. لازم به توضیح است که شما می توانید برای جابجایی و حمل لوازم اداره خود و یا حتی جابجایی کانکس خود از خدمات اتوبار تهران استفاده نمایید.

 

b2n

rizy

۵/۵ - (۵ امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.