کانتینر

کانتینر

کانتینر

شاید تا به امروز به اشتباه تصور می کردید که فقط از کانتینر برای حمل و نقل کالا استفاده می شد. کاربرد های این سازه به این مورد محدود نمی شود این سازه کاربرد های بسیار زیادی دارد.  این کاربرد ها در نوع خود بسیار ویژه و منحصر به فرد هستند.

شما می توانید از کانکس در تمام امور صنعتی، تجاری، مالی، شرکتی و… استفاده کنید. این کانتینر ها ابزار های مهم و بسیار کاربردی در دنیای امروز به شمار می روند.  با توجه به تکنولوژی پیش رفته و فناوری که امروز شاهدش هستیم این سازه می تواند یک راهکار برای پیشرفت باشد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۱۸۵۰ تماس حاصل فرمایید.

انواع کانتینرانواع کانتینر

از کانتینر در دنیای امروز در امور متفاوتی استفاده می شود. به طوری که کمتر حوزه شغلی را می توان اشاره کرد که کانتینر تقشی در آن نداشته باشد به طور کل کشور های پیش رفته درصدد هستند تا این صنعت را جایگزین صنایع پیشرفته کنند.

این صنعت به دلیل کاربرد های بی شماری که دارد می تواند نقش مهمی تری را ایفا کند. این سازه ها در موارد زیادی کاربرد دارند. تمام این موارد نشان دهنده ویژگی ها و مزایای یک کانتینر است.

اگر این سازه مزایای قابل توجهی نداشت، امروزه مورد استفاده قرار نمی گرفت. این میزان از استقبال و توجه به دلیل کاربرد های متنوع و قابلیت های این سازه است.. در جدول زیر به مهم ترین اموری که کانتینر در آن کاربرد دارد اشاره خواهیم کرد.

کانتینر حمل و نقل کانتینر اداری کانتینر سرویس بهداشتی
کانتینر مسکونی کانتینر معدن کانتینر پزشکی

حمل و نقل

یکی از مهم ترین اموری که در آن از کانتینر استفاده می شود، حمل و نقل است. شما می توانید با استفاده از این سازه کالا ها و محصولات خود را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. این کانتینر ها سازه هایی برای حمل بار هستند. قابلیت انتقال کالا به دور ترین نقاط دنیا را دارا می باشند. با استفاده از روش های متفاوت دریایی و زمینی  و هوایی این انتقال امکان پذیر است. استفاده از این سازه برای حمل و نقل بار مزایای زیادی دارد. در قسمت زیر سعی می کنیم تا به این مزایا اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: کانتینر پیش ساخته

بارشماری راحتبارشماری راحت

شما می توانید با استفاده از کانتینر بارشماری راحتی داشته باشید. به عبارتی لازم نیست تا زمان زیادی را صرف شمردن بار کنید. این یکی از مواردی است که ممکن است تا ذهن بازرگانان و تاجران را مشغول کند.

ممکن است که حمل بار آن ها در زمانی که کالا منتقل شود، مورد سرقت قرار بگیرد یا تعداد آن کم و زیاد شود. شما می توانید با بارشماری راحت این مسئله را متوجه شوید و از این خطرات احتمالی جلوگیری کنید. بارشماری این سازه بسیار راحت است.

بارگری منسجم

یکی از مزایای خاص این سازه، بارگیری پیوسته و منسجم می باشد. این سازه توسط مهندسان خبره و برجسته به گونه ای طراحی شده است که به صورت یکپارچه منتقل شوند. تمام بارها به صورت منسجم بارگیری و به صورت منسجم تخلیه می شود.

به همین دلیل هنگام بارگیری و تخلیه هیچ آسییبی نمی بینند. اگر قرار بود که بار ها جدا توسط کارکنان بارگیری و تخلیه شوند، در این شرایط ممکن بود تا آسیب هایی به کانکس وارد شود و حتی مورد سرقت قرار بگیرد. در صورتی که این بارگیری پیوسته، کمک می کند تا  این موارد پیش نیاید و تا حدودی از این مشکلات جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: کانتینر رستوران

سرعت بالای انتقال و تخلیه

یکی دیگر از ویژگی های کانتینر حمل و نقل، سرعت بالا در انتقال و تخلیه بار است. شیوه حمل بار کاملا مدرن و جدید است. به همین دلیل امکان تخلیه و بارگیری در مدت زمان کمی مهیا شده است. به عبارتی شما می توانید در مدت زمان کوتاهی بار را حمل و سپس تخلیه کنید. بارگیری منسجم این امکان را برای بازرگانان مهیا می کند تا  در مدت زمان کوتاهی بارگیری را انجام دهند . سپس همان مدت زمان صرف تخلیه می شود.

این در شرایطی است که اگر قرار باشد تا صادرات به شیوه سنتی اتفاق بیفتد، ممکن است که چند ماه زمان ببرد. این مدت زمان در مقایسه با زمان حمل بار توسط کانتینر، بسیار زیاد است. این مورد یکی از اصلی ترین ویژگی های کانتینر حمل و نقل است.

تنتوع در حمل بارتنوع در حمل بار

کانتینر هایی که مناسب حملو نقل هستند، به انواع متفاوتی دسته بندی می شوند. یکی از این کانتینر ها مناسب حمل کالای خوراکی و بعضی مناسب حمل محصولات خطر آفرین است. کانتینر هایی که حامل محصولات خطر آفرین هستند، کانیتنر هابی حامل نفت و گاز می باشند.

بعضی از سازه ها هم برای حمل مواد فاسد شدنی طراحی و ساخته می شوند. این کانتینر ها همه در ردیف بهترین و مناسب ترین سازه ها برای حمل و نقل قرار می گیرند. سازه هایی که مواد خام حمل می کنند، باید به شدت مورد توجه قرار بگیرند.

حمل دارو و مواد فاسد شدنی توسط کانتینر یخچالی امکان پذیر است. این سازه ها دارای سیستم های خنک کننده به شمار می روند. به همین دلیل در طول انتقال بار هیچ آسیبی به سازه وارد نمی کنند. کانتینر ها به انواع متفاوتی  دسته بندی می شوند.

یکی از این کانتینر ها، سازه هایی هستند که پهلودار نامیده می شوند. بعضی از آن ها مناسب کالاهایی است که ابعاد و حجم آن ها وسیع می باشد.

  • کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی یکی از سازه هایی است که قابلیت متفاوتی را دارا می باشد. این سازه برای سکونت افراد در ویلا و شهر ساخته می شنود. عمده این سازه ها در فضای باز یا جایی که باغ یا حیاط بزرگ دارد نصب می شوند. نصب این سازه در این فضاها بسیار مناسب تر می باشد. این سازه ها در محیط های دیگر هم قابلیت نصب دارند. نصب این سازه در محیط های آزاد بسیار مناسب تر و عقلانی تر است.

ویژگی کانتینر مسکونیویژگی کانتینر مسکونی

یکی از این ویژگی ها، عدم آسیب پذیری در شرایط جغرافیایی متفاوت است. اساسا این سازه ها در شرایط آب و هوایی مناسب ترین واکنش را نشان می دهند.

به عبارتی این سازه ها چندان آسیب نمی بینند. بدنه این سازه دچار فرسودگی نمی شود. بسیاری از خانه های سنتی در صورت اقامت طولانی  آسیب می بینند.

ممکن است که بدنه داخلی آن ها به فرسایش دچار شود. این در شرایطی است که کانتینر مسکونی این ویژگی ها را ندارد. به  عبارتی بدنه آن ها دچار آسیب نمی شود. اصطلاحا به این دسته از سازه ها، سازه های مسکونی گفته می شود.

  • کانتینر اداری

یکی از کانتینر هایی که امروز به شدت مورد استفاده قرار می گیرد، کانتینر اداری است. این سازه کاربرد زیادی دارد. جامعه هدف این سازه ها عمدتا صاحبان ادارات و شرکت های بزرگ داخلی و خارجی هستند.

بسیاری از مهندسان و صاحبان شرکت های بزرگ و حتی چند ملیتی در تلاش هستند تا با خرید این سازه در هزینه های خود صرفه جویی کنند. همچنین می خواهند تا با صرفه جویی در هزینه های خود گام های بلندی در جهت توسعه کسب و کار خود بر دارند.

بیشتر بخوانید: کانکس پیش ساخته

تفاوت و شباهت کانتینر اداری و مسکونی

این سازه ها در ظاهر ممکن است که شبیه به یک سازه مسکونی باشد. در داشتن بعضی از امکانات و قسمت ها، با هم شباهت های زیادی دارند. هر دوی آن ها به سرویس بهداشتی و اتاق های متعدد دسترسی دارند. با این تفاوت که اتاق هایی که برای کانتینر اداری در نظر گرفته می شود، اتاق مدیر عامل و معاون و… می باشد.

این سازه ها در موقعیت های قرارگیری با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند. سازه های مسکونی در یک محیط باز  قرار می گیرد. این در حالی است که سازه اداری در یک محیط کاملا اداری و بسته قرار خواهد گرفت. به عبارتی موقعیتی که کانتینر اداری در آن قرار می گیرند،  باید شرایط مناسبی را داشته باشد.

این سازه نباید در یک محیط غیر اداری قرار بگیرد. قرار گیری در یک محیط غیر اداری کارکرد سازه را تحت الشعاع قرار می دهد. به همین دلیل توصیه می شود که در انتخاب موقعیت جغرافیایی هر دو سازه توجه کنید.

سازه اداری با قرار گیری در یک محیط اداری، دسترسی ارباب رجوع و متقاضیان را به اداره راحت تر می کند. اگر سازه در یک محیط غیر اداری قرار گرفته باشد، دسترسی متقاضی را با دشواری رو به رو می کند.

به عبارتی باعث می شود تا آن ها نتوانند یک محیط اداری را از یک محیط غیر اداری تشخیص دهند. این باعث می شود تا دسترسی متقاضی به اداره بسیار راحت باشد. همچنین خود مدیران و پرسنل باید دسترسی راحتی به سازه داشته باشند. به عبارتی محوطه امکان عبور و مرور ماشین را داشته باشد. به عبارتی باید ماشین در آن رفت و آمد کند.

  • کانتینر معدنکانتینر معدن

این مورد یکی از مهم ترین کانتینر های صنعتی است. این سازه یک سازه کاملا صنعتی با ساختار مقاوم در شرایط دشوار است. این سازه در شرایط دشوار آب و هوایی مقاومت می کند. مقاومت آن سبب می شود تا سازه آسیب نبیند.

نحوه طراحی این سازه به گونه ای است که این کانتینر قابلیت مونتاژ و د مونتاژ کردن صنایع را دارا می باشد. به طبع در این شرایط که  عمدتا در مناطق گرم آب و هوایی است مقاومت می کند. سطح این سازه ممکن  است که به دلیل قرار گیری در محیط گرم و شرجی آسیب ببیند.

همچنین ممکن است تا گرما به داخل آن نفوذ کند. این در شرایطی است که کانتینر معدن با ساختار صحیح و اصولی باعث می شود تا سطح سازه به این دلایل از بین نرود. این یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که کانتینر معدن می بایست داشته باشد.

  • کانتینر سرویس بهداشتی

این سازه یکی از سازه هایی است که در موارد متعددی کاربرد دارد. این سازه عمدتا جامعه هدف یکسانی ندارد. این سازه در بسیاری از محیط های کارخانه ای و صنعتی و در معادن و در پالایشگاه ها و در باغ ها و زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین فضاهایی که کانتینر سرویس بهداشتی در آن نصب می شود، باغ ها و فضاهای غیر شهری است. همچنین در جاده ها و مراکز شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کانیتنر هایی که در فضای جاده قرار می گیرند، کانتینر های راهرودار هستند.

این سازه ها کاربرد های بسیار زیادی دارند. یکی از نکاتی که در این باره بسیار اهمیت دارد این است که این سازه مورد استفاده شخصی و عمومی قرار می گیرد. این سازه در هر جایی که به صورت شخصی و عمومی به سرویس مناسب دسترسی ندارد، می تواند نصب شود.

از کانیتنر سرویس بهداشتی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

یکی از مراکزی که بسیار از این سازه استفاده می شود، مراکز زیارتگاهی می باشد. در بسیاری از زیارت گاه ها از این سازه استفاده می شود. یکی از مناطقی که این سازه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، حیاط زیازت گاه و اقامت گاه های بین راهی است.

شما می توانید از انواع این سازه بازدید و هر کدام را که علاقه مند بودید خریداری کنید. به طور کلی در هر شرایطی که محدودیت به لحاظ سیستم آبرسانی و مشکلاتی در زمینه فاضلاب و آبرسانی وجود داشته باشد، این سازه قابل حمل است.

  • کانتینر پزشکیکانتینر پزشکی

کانتینر پزشکی یکی از مهم ترین سازه ها است که امروز به دلیل قرارگیری در شرایط کرونایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ای که باید بدانید این است که این سازه انواع متعددی دارد. هر کدام از آن ها در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

حوادث و شرایط گوناگونی که در جامعه پدید می آید، سبب می شود تا از این سازه در شرایط متفاوت استفاده شود. عمده خدماتی که این سازه به مردم ارائه می دهند، خدمات درمانی به مردمان محروم است.

کانتینر پزشکی در چه مکان هایی ساخته می شود؟

محل قرارگیری آن ها مناطق و روستاهای محروم از درمانگاه و مراکز درمانی است. بعضی از مناطق کشور موقعیت مناسبی را به لحاظ دسترسی به درمانگاه ندارند. به همین دلیل ساکنان یک روستا یا یک منطقه باید مسافت زیادی را برای دریافت این خدمات طی کنند. به همین دلیل این کانتینر در مناطق محروم و کمتر برخوردار نصب می شود.

عمدتا این سازه ها با قرارگیری در این مناطق این خدمات را با سهولت بیشتری به مردم ارائه می دهند. هدف سازمان ها از خرید این سازه و تجهیز آن، ارائه خدمات درمانی به افراد محروم و اقشار آسیب دیده است. معمولا این افراد می خواهند تا استفاده کنندگان از سازه کمبودی را بابت دسترسی به خدمات درمانی احساس نکنند.

این مهم ترین هدف از ساخت و فروش کانتینر پزشکی توسط شرکت است. اگر بعضی از مناطق موقعیت مناسبی برای ساخت و ساز نداشتند، کانتینر پزشکی در این مناطق ساخته می شود. این سازه در هر جایی قابلیت نصب دارد. این سازه در مناطق صعب العبور قابل نصب است. به همین دلیل این خدمات به محروم ترین مناطق  ارائه می شوند.

بیشتر بخوانید: کانتینر انباری

  • کانتینر امداد و نجات

گاهی این سازه ها بعد از وقوع یک حادثه غیر مترقبه در محل نصب می شوند. به عبارتی هدف از نصب این بنا، خدمات رسانی در زمنیه پزشکی هنگام وقوع حادثه و پس از آن است. به عبارتی توجه کنید که این خدمات پس از وقوع حادثه ارائه می شوند.

در صورتی که بعضی از کانتینر ها برای خدمات رسانی در مواقع حادثه طراحی نشده اند. صرفا خدمات ویژه درمانی را به مردم ارائه می دهند.

وقوع حوادثی مانند سیل و زلزله و شیوع بیماری گسترده در یک منطقه، باعث می شود تا از این کانتینر ها برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی استفاده شود.

کانتینر ها چه مزایایی دارند؟کانتینر ها چه مزایایی دارند؟

این سازه به دلیل مزایای بی شمار در حال جایگزین شدن با سازه هایی است که از مواد گوناگون ساخته شده اند. در جدول زیر به این مزایا اشاره خواهیم کرد.

قیمت مناسب قابلیت حمل
ماندگاری بالا طراحی متنوع
  •  قیمت مناسب

قیمت این سازه به نسبت سازه های دیگر بسیار مانسب تر است. شما می توانید این سازه ها را از طریق شرکت های ارائه کننده کانتینر، اجاره یا خریداری کنید. همچنین می توانید این سازه ها را به صورت دست دوم خریداری کنید.

تمام این کار ها با صرف هزینه مناسب امکان پذیر است.  در صورتی است که هزینه اجاره و خرید یک واحد بسیار زیاد است. شما نمی توانید در صورت بالارفتن قیمت مصالح و اجاره ها، یک واحد خریداری کنید. این در شرایطی است که نرخ مصالح کانتینر تحت هیچ شرایطی افزایش پیدا نمی کند.

  • قابلیت حمل

این سازه به روش های متفاوتی حمل می شود. اگر سازه در اندازه کوچکی باشد، شما می توانید با سهولت بسیار زیاد این سازه را خریداری کنید. اگر سازه اندازه بزرگی بود، این سازه با ماشین ها و روش های مخصوص قابل حمل است. به عبارتی می توان با استفاده از روش های منحصر به فرد این سازه را از جایی به جای دیگر متقل کرد. این سازه با استفاده از چرخ قابل حمل است.

  • ماندگاری بالاماندگاری بالا

با اطمینان و اعتماد می توانیم بگوییم تنها سازه ای که در مقابل حوادث آسیبی نمی بیند، کانتینر است. این سازه در مقابل حوادث مانند سیل و زلزله آسیب نمی بینند. در صورت بروز این حوادث دچار آسیب های این چنینی نخواهند شد.

  • طراحی متنوع

این یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که کانتنر دارا است. به عبارتی طراحی این سازه بسیار متنوع است. این سازه دارای طراحی کاربردی و طراحی ظاهری است. در بعضی از کانتینر ها طراحی ظاهری اهمیت دارد.

طراحی ظاهری به معنای توجه به اصول زیبایی شناسی و حفظ ظاهر فیریکی محصول است. به عبارتی طراحی ظاهری در بعضی از سازه ها اهمیت دارند. این در حالی است که طراحی کاربردی بیش از طراحی ظاهری اهمیت دارد. طراحی کاربردی به معنای توجه به کیفیت و کاربرد سازه بیش از حفظ ظاهر است.

ابعاد کانتینر

کانتینر ابعاد متفاوتی دارد. ابعاد این سازه بر اساس نوع سازه مشخص خواهد شد. سازه هایی که برای حمل و نقل استفاده می شوند، برزگ تر از سازه های دیگر هستند.

سازه هایی که کاربرد مصرفی دارند، مانند کانتینر سرویس بهداشتی در ابعاد کوچک تری طراحی می شوند.

این سازه ها ویژگی ها و مزایای متنوعی دارند. شما می توانید اندازه این سازه را خودتان مشخص کنید و آن را حدودا به اطلاع ما برسانید.

قیمت کانتینرقیمت کانتینر

قیمت این سازه با توجه به تمام مواردی که گفته شد مشخص خواهد شد. قیمت کانتینر به نسبت سایر سازه ها با کارکردی مشابه، بسیار مناسب تر است. به عبارتی قیمت سازه با توجه به مواد به کاررفته و امکانات مشخص خواهد شد.

قیمت این سازه بر اساس این موارد مشخص خواهد شد. بعضی از کانتینر ها دارای یک طراحی پیش رفته و مناسبی هستند. بعضی طراحی ساده تری دارند. به همین دلیل در قیمت پرداختی آن ها تفاوت های زیادی ایجاد خواهد شد.

خرید کانتینر

شما می توانید با خرید هر کدام از این سازه ه نیاز خود را برطرف کنید. هنگام خرید می بایست به به موارد متعددی  توجه داشته باشید. قبل از خرید باید توجه کنید که کانکس چه امکاناتی دارد و به چه صورت استفاده می شود. این گونه می توانید بهترین سازه را بر اساس نیاز های خود انتخاب کنید.

فروش کانتینر

شرکت ما با فروش کانتینر به شما سعی دارد تا بهترین سازه را به شما ارائه دهد. در حقیقت تمام کارکنان ما در تلاش هستند تا بهترین سازه را به لحاظ کیفیت و امکانات به شما ارائه دهند.

این افراد می توانند بهترین کمک ها را به شما در این زمینه ارائه دهند.  شرکت ما ارائه دهنده خدمات نوین کانکس و کانتینر می باشد.

تعمیرات کانتینرتعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر شامل  آسیب هایی هستند که در سطح کانکس و به ظاهر آن وارد شده اند. این آسیب ها به سادگی هر چه تمام تر قابل تعمیر هستند. در حقیقت ظاهر این سازه با استفاده از رنگ کاری قابل تعمیر می باشد.

البته این راهکار در مواقعی موفقیت آمیز است که آسیب وارد شده به سازه خیلی زیاد نباشد. به عبارتی هیچ آسیبی را متحمل نشود. اگر آسیب وارد شده جدی باشد، نمی توانید خودتان این آسیب را برطرف کنید. حتما باید با یک متخصص تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *